Piknik Niepodległościowy

3 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Piknik Niepodległościowy. Oprócz działań zaplanowanych przez organizatora p. Iwonę Jończyk, związanych z działalnością Franciszka Stefczyka, odbyła się również wystawa zorganizowana przez Bibliotekę Szkolną. Zaprezentowano na niej prace konkursowe na temat: Zakładka do książki w barwach narodowych z okazji 100-lecia Niepodległości. Prace zostały wykonane w dwóch kategoriach: zakładka wykonana komputerowo oraz zakładka wykonana ręcznie.

Laureaci

Kategoria: zakładka wykonana ręcznie:

I miejsce – Adrianna Burno kl. 2 a TE

II miejsce – Aleksandra Ochal kl. 2 b LO

III miejsce – Paulina Gawryś kl. 3 a TE

Kategoria: zakładka wykonana komputerowo:

I miejsce – Klaudia Krawczyk kl. 4 TOR

II miejsce – Mariusz Kowalczyk kl. 4 TOR

III miejsce – Joanna Pietryka kl. 4 TOR

Ogłoszono również wyniki konkursu literackiego na temat: Czym jest dla Ciebie patriotyzm?

I miejsce – Mateusz Kędzior kl. 3 c LO

II miejsce – Katarzyna Owczarczyk kl. 3 TOR

III miejsce – Zuzanna Pałdyna kl. 1 b LO

Nagrodzone prace literackie będzie można przeczytać w gazetce szkolnej Eureka.

Sponsorem nagród była Kasa Stefczyka, która ufundowała gadżety związane z bankiem oraz część książek. Zakup książek sfinansowała również Rada Rodziców. Książki zakupione zostały zgodnie z życzeniami laureatów.

Biblioteka Szkolna dziękuje młodzieży za udział w konkursie oraz nauczycielom za motywowanie uczniów do pracy.